Feugiat nulla facilisis at vero eros et curt accumsan et iusto odio dignissim qui blandit praesent luptatum zzril.
+ (123) 1800-453-1546
info@example.com

Related Posts

Title Image

Hakkımda

Home  /  Hakkımda

Prof. Dr.
Atakan Aydın

19 Mayıs 1967 ‘de istanbulda doğdum. İlköğretimi Kadıköy Osmangazi İlkokulunda, orta öğrenimimi Kadıköy Anadolu Lisesinde ve Liseyi Ankara Fen Lisesinde tamamladım. Lise yıllarında TÜBİTAK bursiyeriydim, Lise 3’de TÜBİTAK Proje yarışmasında Biyoloji dalında 3. Oldum.1984 yılında başladığım Tıp eğitimimi Istanbul Tıp Fakültesini derece ile bitirerek 1990 yılında tamamladım. Tıpta uzmanlık eğitimimi 1996 senesinde Istanbul Tıp Fakültesi Plastik Estetik ve Rekonstrüktif Cerrahi ABD’da bitirdim. Aynı sene kliniğin El Cerrahisi Bilimdalında uzman olarak çalışmaya başladım. Asistanlığım süresince Türk Plastik Rekonstrüktif Cerrahi Derneğinin düzenlediği Asistan bildiri yarışmasında 1994 senesinde 2. Ve 1995 senesinde 1. Oldum.

1998 senesinde başladığım askerlik görevimi 2000 senesinde Kasımpaşa Askeri Hastanesinde tamamladım, tekrar El Cerrahisi bilimdalında çalışmaya başladım. Bu süre içinde Taiwan’da Mikrocerrahi ve özellikle Brakial pleksus cerrahisi konusunda eğitim aldım.

2005 yılında doçentlik sınavını başarı ile verdim ve El cerrahisi konusunda çalışmalarıma devam ettim.

Elbileği ve karpal kemikler konusunda Almanya BadNeustadt ‘da ve konjenital anomaliler konusunda Almanya, Hamburg’da eğitim aldım. 2008-2012 yılları arasında Türk El ve Üst Ekstremite Cerrahi Derneğinde yönetim kurulu üyesi olarak çalıştım, bu süre zarfında El Cerrahisi Uzmanlığı, TUK eğitim süreci ve SGK Sut fiyatlaması, Tabipler birliği kitapçığı hazırlanmasında katkılarda bulundum. Derneğin basılı dergisi “Hand and Microsurgery” de editör yardımcılığı ve editörlük görevlerinde bulundum.

2009 senesinde El Cerrahisi Uzmanlığı aldım, 2011 senesinde Istanbul Tıp fakültesinde Profesörlüğe atandım.Istanbul Tıp Fakültesinde El Cerrahisi Yandal Eğiticisiydim, Tıp Fakültesi 5. Sınıf öğrencilerine, Çocuk Sağlığı Enstitüsü Gelişim Nörolojisi Yüksek Lisans öğrencilerine ve Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi öğrencilerine ders verdim. 2020 yılının başında Istanbul Tıp Fakültesinden emekli oldum, çok sayıda basılı makale, yurtdışı kitaplarda bölüm yazarlığı, kitap çevirisi yayınlarım bulunmaktadır. İngilizce bilmekteyim. 1999 doğumlu Üniversite talebesi bir çocuk babasıyım.

Halihazırda , İNORA isminde beyin cerrahisi, nöroloji, ortopedi uzmanları ile birlikte çalıştığımız merkezde çalışmaktayım.

30
Yıllık Tecrübe
10124
Cerrahi Ameliyat
56
Akademik Makale
13
Ödüller
61
Yetiştirilen Uzman

Ağız, çene, yüz, baş ve boyun bölgelerini ilgilendiren konjenital, tümoral, travmatik, enfeksiyöz hastalıklarla ilgilenen modern, multidisipliner bir cerrahi branş işlemlerdir.

Plastik ve rekonstrüktif cerrahi doğuştan ya da sonradan olan tüm şekil ve işlev bozukluklarının düzeltilme cerrahisidir.

Mikrocerrahi çıplak gözle müdahale edilemeyecek kadar küçük yapılara yönelik özel cerrahi aletler ile cerrahi girişimler ile yapılmaktadır.

Doğumsal bir anomali olan “Sindaktili” durumunda, birbirine yapışık durumda olan parmakların ayrılmasıyla ilgilenen cerrahi alandır.

El, el bileği, ön kol, dirsek ve omuzda doğuştan veya travma sonrası ortaya çıkan sorunların giderilmesiyle ilgilenen bir cerrahi branştır.

Elin kaybedilen fonksiyonunun kazanılması amacı ile bir kas kirişinin orijinal yerinden başka bir kirişe cerrahi olarak aktarılmasıdır.